DOETINCHEM – De politie heeft zaterdagavond meerdere verkeerscontroles uitgevoerd op het Marktplein in het centrum van Doetinchem. Daarbij werd onder meer een opgevoerde scooter van de weg gehaald.


De controles vonden plaats tijdens de horecadienst, een speciale dienst waarbij agenten toezicht houden in en rond het uitgaansleven. Daarbij werd onder meer gelet op de verkeersveiligheid en mogelijke overtredingen.

Een scooter werd op een rollerbank gecontroleerd. Het voertuig bleek een snelheid van meer dan 82 kilometer per uur te kunnen halen. De politie heeft de scooter daarop in beslag genomen.

Daarnaast kreeg een motorrijder een proces-verbaal vanwege geluidsoverlast. Ook tegen een automobilist werd proces-verbaal opgemaakt, omdat diens koplamp defect was.

Tijdens de horecadienst voert de politie regelmatig korte en gerichte verkeerscontroles uit. Agenten controleren daarbij onder meer op alcoholgebruik, de technische staat en de snelheid van voertuigen. Afhankelijk van de situatie kunnen ook andere overtredingen worden geconstateerd en beboet.